مزایا و معایب سقف شیبدار شینگل + محاسبه قیمت

سقف شیبدار شینگل

این روزها همانند هر زمان دیگری از قدیم تا به امروز، خانه با سقف شیروانی محبوبیت بالایی دارد. سقف شیبدار شینگل با توجه به مزایا و زیبایی منحصر به فرد خود، در هر زمانی طرفداران خود را حفظ کرده است. اما مساله‌ای که برای اکثر افراد پیش می‌آید، این است که هزینه این محصولات سقف شیبدار زیبا چقدر است و البته مهمتر از آن این که مزایا و معایب آن چیست. چرا که همه ما بر زیبایی خاص آن واقف هستیم.

 

برای مشاوره ، اطلاع از قیمت ها و نحوه اجرای سقف شیبدار و شینگل میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید.

تلفن : 09123245046

 

حال در این مقاله از ایران پوشش قصد داریم در رابطه با سقف شیبدار ویلا، بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

مزایا استفاده از شینگل

قطعا در انتخاب سقف شیبدار ویلا به دلیل مزایی که شینگل دارد استفاده از آن توصیه می‌شود زیرا:

 • سقف شینگل در برابر تابش نور خورشید مقاوم است در نتیجه دچار تغییر رنگ و یا رنگ پریدگی نمی‌شود (زیرا رنگ پردازی سطح آن با گرانول‌های سنگی صورت می‌گیرد که باعث ثبات رنگی شینگل می‌شود).
 • می‌توان به راحتی بر روی سقف شیروانی از جنس شینگل راه رفت.
 • به دلیل قابلیت انعطاف پذیری شینگل‌ها قابل اجرا بر روی انواع سقف‌های شیب دار پیچیده مانند سقف منحنی و گنبدی هستند.
 • مقاومت و طول عمر سقف‌های شینگل بالا است.
 • سقف شینگل ساختمان را به طور کامل آب بندی کرده و در تمامی جهات هم پوشانی ایجاد می‌کند.
 • پوشش شینگل وزن کمی دارد در نتیجه فشار چندان زیادی به سقف وارد نمی‌شود. به دلیل وزن سبک
 • برای بناهایی با فونداسیون ضعیف نیز قابل استفاده است.
 • ساده‌ترین نوع پوشش سقفی برای نصب برش، چسباندن و جا به جایی آسان شینگل است که با سهولت نصب هزینه را کاهش می‌دهد.
 • شینگل‌ها به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و حتی می‌توان بدون آسیب رساندن به مواد روی سقف روی سقف شیبدار شینگل راه رفت.
 • به دلیل کیفیت بالای شینگل، انتخاب بسیار مناسبی برای مناطق زلزله خیز است.

 

معایب سقف شینگل

در واقع باید بگوییم که سقف شیبدار شینگل نیز همانند هر محصول دیگری معایبی نیز دارد. در ادامه این قسمت برخی از معایب سقف شیبدار شینگل را بررسی می‌کنیم.

سقف شیبدار شینگل در برابر بادهای شدید مقاومت کمی دارد. به همین دلیل این سقف‌ها می‌توانند توسط بادهای شدید به راحتی بالا کشیده شوند و یا پاره شوند. در نتیجه در مناطقی که به دلیل تغییرات جوی زیاد، بادهای شدید بیشتر می‌وزند، این سقف‌ها دوام زیادی نخواهند داشت.

همچنین از دیگر معایب سقف شیبدار شینگل این است که این سقف‌ها از آسفالت تشکیل شده‌اند و به همین دلیل هم گرمای خورشید را به خانه شما منتقل می‌کنند. به همین خاطر هم به مرور زمان و در اثر گرما این مصالح دچار آسیب می‌شوند.

مشکل دیگری هم که وجود دارد این است که در نواحی سایه دار سقف، رطوبت جمع می‌شود و این موضوع با گذشت زمان باعث آسیب به محصولات سقف شیبدار می‌شود.

اما در نهایت با توجه به نوع سقف شیبدار شینگل انتخابی شما، سفالی باشد یا آسفالت، آهنی و تخته سنگ، به طور متوسط سقف شما 15 تا 30 سال عمر خواهد داشت.

 

سقف شیبدار شینگل

 

قیمت سقف شینگل

همیشه بعد از دانستن مزایا و معایب هر محصولی، سوالی که پیش می‌آید این است که خب هزینه آن چقدر خواهد بود. در رابطه با سقف شیبدار شینگل نیز این مساله وجود دارد. سوال این است که لیست قیمت شینگل و قیمت ورق شینگل برای تهیه سقف شیبدار شینگل به چه صورت است. اما در پاسخ باید بگوییم که برای رسیدن به قیمت نهایی این نوع محصول، لازم است که قیمت محاسبه شود. در ادامه این مطلب به جزییات محاسبه قیمت سقف شینگل می‌پردازیم.

قیمت سقف شینگل براساس متر مربع ارائه می‌شود، که این قیمت با توجه به مدل شینگل و متریال آن کاملا متغیر است. اما در محاسبه قیمت نهایی سقف شیبدار شینگل، لازم است اجرای آن را نیز محاسبه کنیم.

نحوه برآورد هزینه اجرای محصولات سقف شیبدار نیز بر اساس متر مربع است. برای مثال برای اجرای سقف شیبدار با زیربنایی 8 متر در 8 متر و البته با احتساب دامنه در نظر گرفته شده برای این نوع سقف، که معمولا 1 متر است، این ابعاد به صورت 10 متر در 10 متر خواهد بود که با شیب معمول 25% اگر حساب شود، 20% به این ضرب اضافه خواهد شد.

یعنی:

10 * 10 + 20% = 120 مترمربع

در نتیجه پوشش این سقف شیبار به 120 متر مربع می‌رسد. در ادامه نمای دورکار این سقف که به عنوان پیشانی با ارتفاع معمولا 30 سانتی متر تا 50 سانتی متر در محیط کار که 4*10 است، ضرب می‌شود.

در این نمونه اگر با همین نمای 30 سانتی متر حساب کنیم، به صورت 0.3*4*10 خواهد بود که در واقع مجموع آن 12 متر مربع می‌شود. در نهایت هم دامپای زیر دامنه محاسبه می‌شود که مجموعی از محیط دور سقف و عرض دامپا است.

در مثال بالا اگر از دامپا 1 متری استفاده شود، جمعا 36 متر مربع متراژ دامپا یا لمبه زیر دامنه خواهد بود.

در واقع در این نمونه متراژ کار تمام شده با زیربنای 8*8 به عدد 168 متر مربع می‌رسد که اگر در قرارداد برای این کار بابت هر متر مربع x تومان قید شده باشد، هزینه پایان کار اجرای این سقف، 168*x است.

اما این هزینه x قید شده در قرارداد بسته به شرکتی که اجرای کار شما را برعهده گرفته است، دارد. هر چه خوش انصاف‌تر باشد این هزینه کمتر خواهد بود. اما فراموش نکنید که هزینه کار را فدای خوش قیمتی نکنید.

 

2 min 19

 

سخن آخر

در این مقاله از ایران پوشش در رابطه با سقف شیبدار شینگل، مزایا و معایب آن صحبت کردیم. همچنین در ادامه مقاله به هزینه اجرای این نوع سقف اشاره کردیم و گفتیم که برای اجرای سقف شیبدار شینگل چگونه باید هزینه پایان کار را محاسبه کنید.

برای خرید محصولات سقف شیبدار و سقف شیبدار شینگل و همچنین برای اجرای آن در محل مورد نظرتان، می‌توانید با اطمینان خاطر به تیم حرفه‌ای ایران پوشش مراجعه کنید.

 • آیا شما هم به خانه ویلایی با سقف شیروانی علاقه دارید؟
 • به نظر شما مزایای این نوع سقف شیبدار ارزش آن را دارد که بر معایب آن چشم بپوشید؟
 • به نظر شما کیفیت اجرای سقف شیبدار شینگل چقدر در طول عمر آن می‌تواند موثر باشد.

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با انواع سقف شیبدار در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه‌هادرباره‌ ماارتباط با ما