چشم‌های خود را ببندید. خود را در خانه‌ای تصور کنید که سقف آن شیبدار است. چیزی که باعث خود نمایی آن خانه در میان سایر خانه‌ها می‌شود سقف خاص آن است. سقف، شیب آن به یک سمت است و برخلاف سایر خانه‌ها شیب قرینه ندارد. سقف شیروانی یک طرفه و دو طرفه ، مهم‌ترین شاخصه آن تک شیب بودن است. طراحی و اجرای سقف شیروانی یک طرفه خود را به شرکت ایران پوشش بسپارید. با ایران پوشش خاص بمانید.

 

برای مشاوره ، اطلاع از قیمت ها و نحوه اجرای سقف شیروانی و شینگل میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید.

تلفن : 09123245046

سقف شیبدار یک طرفه

سقف مهم‌ترین اجزای خانه است. سقف علاوه بر ایجاد سر پناه خانه را از عوامل محیطی مانند برف، باران، گرما و سرما حفظ می‌کند. سقف‌های شیبدار نه تنها در مناطق بارانی بلکه در خانه‌های ویلایی در شهرهای خشک نیز استفاده می‌شود. سقف شیروانی یک طرفه چند سالی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. یکی از دلایل آن ظاهر بسیار شیک و زیبای آن است.

دلیل دیگر آن جای گرفتن در رده سقف شیروانی ارزان قیمت است. سقف‌های شیروانی یک طرفه به دلیل اینکه تنها در یک سمت اجرا می‌شوند مصالح کمتری لازم دارند، به همین دلیل در رده سقف شیبدار ارزان قیمت قرار گرفته‌اند. به شما اطمینان می‌دهیم از نظر کیفیت و مقاومت چیزی کم از بقیه انواع سقف‌های شیروانی ندارند.

بیشتر بدانید: اجرا و نمای سقف شیبدار ویلایی

سقف شیروانی یک طرفه

مدل سقف شیروانی یک طرفه و دو طرفه

سقف شیروانی یک طرفه بر خلاف سقف‌های شیروانی متداول قرینه نیست. بلکه تنها در یک سمت شیب دیده می‌شود. شیب آن می‌تواند از کم تا زیاد باشد که شیب تندی دارد، طرفداران بیشتری دارد. یکی دیگر از مدل‌های سقف شیبدار یک طرفه، سقف شیبدار تک شیب است. سقف شیبدار تک شیب از وسط به دو قسمت تقسیم می‌شود. حداقل شیب سقف شیبدار تک شیب باید ۴۵ درجه باشد. بیشتر از سقف شیبدار تک شیب برای تراس منازل استفاده می‌شود.

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

قطعا این نوع سقف علاوه بر زیبایی کاربرد دیگری هم دارد. سقف شیروانی یک طرفه برای مناطقی مناسب است که وزش باد در آنجا کم است. اگر در منطقه‌ای هستید که بادهای شدید و تندی می‌وزد؛ سقف شیروانی گزینه مناسبی نیست. مخصوصا اگر این گونه سقف‌ها شیب تندی داشته باشند، حتما با مشکل مواجه خواهید شد.

در بخش‌های مختلف خانه می‌توان ازآن استفاده کرد. مثلا قسمتی از خانه مانند گاراژ سقف خاص خود را داشته باشد و اتاق‌ها در نیمه دیگر خانه، سقف دیگری داشته باشند. اگر قصد استفاده از پنل خورشیدی را دارید، سقف شیروانی یک طرفه بهترین گزینه است.

 

سقف شیروانی یک طرفه

سقف شیروانی یک طرفه چگونه باید ساخته شود؟

در سقف‌های شیبدار یک طرفه نیاز است شیب خانه رو به جهت تابش حداکثری نور خورشید باشد. از نظر زیبایی شناسی و معماری، داخل خانه‌ها با این سبک سقف، فضاها دلبازتر هستند. همچنین نور طبیعی به راحتی وارد فضای داخلی ساختمان می‌شود که این خود یک غنیمت است. سقف شیبدار یک طرفه معمولاً در خانه‌ها و ساختمان‌های مدرن طراحی شده است.

بسیاری از فضاهای داخلی این خانه و ساختمان‌ها برای داشتن دکوراسیون به سبک مدرن مناسب به نظر می‌رسند. همچنین تصوری از خانه‌های نوستالژی در قرن بیستم ایجاد می‌کنند. همچنین باید شدت وزش باد در منطقه را هم در نظر گرفت. هرچقدر شدت وزش باد کمتر باشد با خیالی آسوده‌تر می‌توانید از سقف شیروانی یک طرفه استفاده کنید.

مزایای سقف شیروانی یک طرفه و دو طرفه

سقف‌های شیروانی یک طرفه مزایایی دارند که عبارتند از:

  •  به راحتی نصب می‌شوند.
  • به دلیل یک طرفه بودن از مصالح کمتری استفاده می‌شود در نتیجه قیمت تمام شده آن کمتر خواهد بود.
  • اگر شیب  زیاد باشد، باران و برف کمتری بر روی سطح بام، باقی می‌ماند.
  • سقف شیروانی نمای زیباتری را به ساختمان می‌دهند.
  • سقف شیبدار یک طرفه به بافت خانه و ساختمان اصالت و تازگی می‌بخشند.
  • سقف شیبدار یک طرفه با درجات خاصی باید اجرا شود، به همین دلیل برای اتصال صفحات خورشیدی بسیار مناسب هستند.

بیشتر بدانید: صفر تا صد اجرای سقف شینگل با ایران پوشش

سقف شیروانی یک طرفه

اجرای سقف یک طرفه

اجرای سقف شیروانی یک طرفه نیاز به مهارت خاصی دارد. تمیزی در اجرای آن از یک طرف و به کار بردن پوشش مناسب سوی دیگر قضیه است. خوشبختانه شرکت ایران پوشش با سال‌ها تجربه، مهارت خاصی در اجرای سقف شیبدار یک طرفه دارد. طراحی و اجرای سقف شیروانی خود را با خیالی آسوده به ایران پوشش بسپارید. از طریق راه‌های زیر با ایران پوشش در ارتباط باشید. قطعا با یک بار تماس مشتری دائمی خواهید شد:

موبایل:

09123245046

09123996382

اینستاگرام:

Hoseinajorloo55

Alirezaajorloo1

ایمیل:

info@iranpoushesh.com

آدرس: کرج، کردان، خیابان شهدای کردان، نبش کوچه خرمی، دفتر ایران پوشش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه‌هادرباره‌ ماارتباط با ما