انواع مدلهای سقف شیبدار

انواع مدلهای سقف شیبدار ایران پوشش

برای مشاوره ، اطلاع از قیمت ها و انواع مدلهای سقف شیبدار می توانید با شماره ی زیر در تماس باشید.

 09123245046

 09123996382

سقف شیبدار یکی از سبک های مختلف سقف ساختمان برای اقلیم های مختلف است. در پاسخ به این سوال که سقف شیبدار نسبت به مدل سقف تخت در ساختمان چه تفاوتی دارند باید بگوییم ، بارزترین تفاوت و ویژگی استفاده از حالت شیروانی در ساخت آن است.

عوامل اقلیمی و محیطی تاثیر بسزایی در انتخاب نوع سقف و پوشش ساختمان دارند. برخلاف سقف های تخت، سقف های شیبدار در خانه ها و مناطق مسکونی با طراحی خاص در مناطق مختلف استفاده می شود.

انواع سقف شیبدار به دلیل تنوع زیاد، سهولت در نصب و همچنین زیبایی و طراحی خاص، کاربرد فراوانی دارند.نوع مصالح سقف های شیبدار به کار رفته در انواع سقف شیروانی به طور مستقیم بر هزینه و نصب و ساخت سقف شیروانی تأثیر می گذارد.

به همین منظور لیست قیمت سقف شیروانی با توجه به این موارد تدوین و ارائه می شود. این مقاله به بررسی کامل کاربرد سقف شیبدار در ساختمان برای آشنایی شما می پردازد.

سقف شیبدار: Purchase of attic roof materials11 2

سقف شیبدار که گاهی از آن به عنوان سقف شیروانی نیز یاد می شود، به دلیل نوع کاربردی این سبک سقف و همچنین طراحی به کار رفته در آن، به این نام خوانده می شود.

یکی از مهم ترین نکات در استفاده از سقف شیبدار برای ساختمان، توجه به شرایط آب و هوایی منطقه است.سقف های شیروانی و انواع سقف های شیبدار تأثیر مثبتی در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف انرژی اضافی دارند.

طبق بررسی های انجام شده سقف شیروانی در مقایسه با سایر سقف های ساختمان (مسطح، گنبدی، منحنی) بهترین عایق، حفظ انرژی و گرما محسوب می شود.

در واقع، تمام سقف های شیبدار همه کاره، آسان نصب، صرفه جویی در زمان، مصالح ساختمانی کم هزینه، ایمنی بالا در برابر آتش، سبکی، سازگاری با شرایط آب و هوایی، دوام بالا و ظاهر زیبا در مقایسه با سقف ها هستند.

آپارتمان در سازه های مسکونی و ویلایی استفاده می شود.

دلایل استفاده از سقف شیروانی در ساختمان:

سقف شیروانی در ساخت سقف ساختمان های مسکونی و تجاری در مناطقی که هوا بارانی است مورد استفاده قرار میگیرند. دلیل این عمل جلوگیری از تجمع آب باران در پشت بام خانه ها و آسیب رساندن به مصالح به کار رفته در داخل آن است.

سبک ها و انواع سقف های شیبدار و شیروانی برای منازل مسکونی و تجاری با ویژگی های منحصر به فرد را می توان در قسمت بعدی معرفی کرد.

سقف شیبدار شینگل چیست؟

Purchase of attic roof materials11 4

قبل از معرفی انواع دیگر سقف های شیبدار با شینگل یکی از محبوب ترین و معروف ترین پوشش ها و سقف های شیبدار در جهان آشنا می شویم. تنوع طرح ها و رنگ های بسیار زیاد سقف شینگل آسفالتی ارزش کاربری و اهمیت آن را افزایش داده است.
نصب سریع و بدون دردسر و همچنین ارزش اقتصادی این سقف شیبدار به دلیل دوام بالا از دیگر دلایل محبوب نصب این سبک سقف شیروانی بر روی ساختمان می باشد.

سقف شیبدار شینگل با ماندگاری بالا با متریال آسفالت برای تمامی شرایط آب و هوایی مناسب بوده و در هر منطقه جغرافیایی قابل استفاده است. با اشاره به اینکه از دیگر مزایای سقف شیبدار شینگل می توان به سهولت و سرعت اجرا و سبکی سقف اشاره کرد.

معرفی انواع مدلهای سقف شیبدار:معرفی انواع مدلهای سقف شیبدار

انواع سقف های شیبدار برای ساختمان های مختلف با توجه به مصالح مورد استفاده و طرح طبقه بندی می شوند. تفاوت مصالح سقف شیروانی و نحوه اجرای انواع سقف شیروانی یکی از مهمترین دلایل این طبقه بندی است.

بیشتر بخوانید: انواع مصالح سقف های شیروانی

سقف شیروانی مدرن:سقف شیروانی مدرن

سقف شیروانی مدرن (Modern gable roof)با طراحی بیرونی و داخلی ساختمان با جدیدترین تکنیک های دکوراسیون سازگار است و در ساختمان های ویلایی کاربرد فراوانی دارد.

سقف شیبدار فلزی:سقف شیبدار فلزی

سقف شیبدار فلزی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارد و بسیار سبک و با نصب آسان است. ورق های این نوع سقف شیبدار از آلومینیوم، روی و استیل قابل بازیافت ساخته می شوند که از معایب استفاده از سقف شیبدار فلزی می توان به تغییر ظاهر در طول زمان، تنوع مدل و ظاهر کم اشاره کرد.

سقف شیب دار تک بر:سقف شیب دار تک بر

این سبک از سقف های شیبدار فقط یک ضلع دارد و یک پانل شیب دار به دیواری بلند متصل است. می توان آن را به سقف شیروانی تشبیه کرد که در وسط آن با دو زاویه 45 درجه تقسیم شده است.

این نوع سقف شیبدار بیشتر برای تراس و سوله استفاده می شود.از مزایای عملی این سبک سقف شیبدار می توان به سهولت نصب، نیاز کمتر به مواد و مصالح، کمک به جریان سریع برف و باران و در نهایت زیبایی آن اشاره کرد.

معایب استفاده از این سقف شیبدار در عدم کاربرد آن برای مناطق طوفان خیز خلاصه می شود.

سقف شیبدار چهاربر:سقف شیبدار چهاربر

این سقف شیبدار که به سقف فرانسوی معروف است دارای طرح 4 پنل است که شیب دو پانل دوبرابر دو پانل دیگر است و به دلیل ساختار سقفی که دارند سقف کمی شیبدار دارند.
از مزایای آن می توان به استفاده از فضای بزرگ به عنوان اتاق زیر شیروانی و امکان گسترش ساختمان در آینده اشاره کرد. با این حال، این سبک سقف شیروانی در برابر بارش برف سنگین آسیب پذیر است.

سقف شیب چند بر:سقف شیب چند بر

این سبک سقف شیبدار دارای طول های یکسانی است و در سراسر جهان گسترده شده است. این قسمت ها به یکدیگر متصل می شوند تا تاج سقف را در بالای ساختمان تشکیل دهند.از مزایای آن می توان به استحکام بالای آن در مقایسه با سقف های شیروانی و سایر سقف های شیبدار اشاره کرد. سقف مورب، ساده و نیم شیب یکی از چندین مدل این سبک سقف شیبدار است.

سقف شیبدار چوبی:سقف شیبدار چوبی

این سبک سقف شیبدار یادآور استفاده اولیه از سقف های شیروانی در ساختمان های مختلف است. به دلیل در دسترس بودن مصالحی مانند چوب در گذشته از این گونه سقف های شیبدار بیشتر استفاده می شد.

امروزه با استفاده از روکش های چوبی و سایر مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی و حوادث دیگر بر اهمیت استفاده از این سقف شیبدار افزوده اند.
سقف شیبدار چوبی با گذشت زمان تغییر شکل داده و مقاومت کمی در برابر تغییرات جوی دارد.

سقف شیبدار سنگی:سقف شیبدار سنگی

استفاده از انواع رنگ سنگ در ساخت سقف شیبدار در طراحی انواع ساختمان با سقف شیروانی مشهود است. مقاومت بالای این سبک سقف شیبدار در برابر آتش و آب و هوا یکی از دلایل اصلی استفاده از سنگ در این سبک سقف شیروانی است.

با این حال، در مقایسه با سایرین، هزینه سقف های شیروانی سنگی زیاد است.

سقف شیبدار تایل:سقف شیبدار تایل

این نوع سقف شیبدار از کاشی و خشت ساخته می شود. ظرافت و اصالت خاص در این طراحی و معماری سقف ساختمان به وضوح نمایان است. نیاز به نصب خاص و شکننده بودن و ظریف بودن این نوع سقف شیبدار یکی از دلایل استفاده کمتر از آنهاست.

بیشتر بخوانید: نکات مهم قبل از ساخت سقف شيبدار

چند نکته در مورد انواع مدل سقف شیروانی:

همانطور که می دانید این سبک سقف برای مناطق نیمه سرد، نیمه کوهستانی و بارانی مناسب است. در کنار انواع سبک های سقف شیبدار، می توان به استفاده از عناصری مانند ورق آندوویلا، ورق آندولین، ورق نقش سفالی، ورق سنگریزه و همچنین ورق رنگی در طراحی و ساخت انواع سقف های شیروانی اشاره کرد.

شرکت پوشش سقف های شیب دار ایران پوشش:

ایران پوشش با در اختیار داشتن دانش روز، توان مهندسی بالا و تجربه کافی در زمینه تولید محصولات به روز و با کیفیت، واردات و فروش و اشراف کامل بر نیازهای فنی مشتریان خود و انطباق محصولات با شرایط اقلیمی مناطق مختلف ایران موفق به بومی سازی تکنولوژی این محصولات گردیده است و با ارائه تیریدی و اجرای زیبا و مدرن سقف های شیبدار، توانسته است رضایت مشتریان خود را هر چه بیشتر جلب نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

ایران پوشش

• مجری و طراح کلیه سقف های شیبدار
• اجرای سقف ویلا در طرح های مدرن و زیبا
• اجرای آلاچیق های چند ضلعی
• اجرای سردرب های ورودی و پارکینگ
• اجرای پارکینگ به صورت سازه فضایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه‌هادرباره‌ ماارتباط با ما